peklo
15.01.2014, 14:57:49
witam
Mam problem z formularzem, a mianowicie. Chciałbym wykonac pole wyboru poprzez radio button albo inną techniką ale nic mi z tego nie wychodzi. Chcę żeby były dwa radio buttony i jesli zaznacze jeden z nich to np pokaże się mi literka A , a jesli wybiorę drugi to pokaże się literka B jednocześnie zniknie literka A. I na odwrót oczywiście. Zaznaczam B znika A.
W tych komentach w kodzie będą oczywiscie input select
nospor
15.01.2014, 16:32:27
Jak ci pisano, bys uzywal bbcode, to chodzilo bys uzywal bbcode dla kodow, a nie dla opisow problemu...
YourFrog
15.01.2014, 19:46:56
Z tego co zrozumiałem chodziło ci o rozwiązanie przy pomocy JS. Mistrzem javascriptu to ja nie jestem i potrafię pisać jedynie z użyciem JQuery także łapaj kod.
<script src="//ajax.googleapis.com/ajax/libs/jquery/2.0.3/jquery.min.js"></script>
$(document).ready(function(){
var spanLetter = $('span.letter');
$('input').click(function(){
var val = $(this).val();
if( val == 1 )
{
spanLetter.show();
return;
}
spanLetter.hide();
});
});
<form method="post" action=""> <input type="radio" name="sample" value="1" id="sample-1" checked="checked"> <input type="radio" name="sample" value="2" id="sample-2"> <label for="sample-2">Ukryj literę "A"
</li> <p>Oto magiczna litera >>
<span class="letter">A
</span></p>
peklo
16.01.2014, 09:54:07
sorki nospor za tego html.
niestety ale kod nie działa:(
już działa problem był z linkiem do js. dzięki