Aktualnie jest tak:
Styl ogólny (całej strony) - kod HTML, w którym można wstawiać skrypty php (dołączany funkcją include()).
Styl menu - funkcje php (tutaj to tak zrobiłem, że tag ?> jest zamykany po znaku {, a potem otwierany, by zakończyć funkcję - }, co pozwoli na łatwiejszą edycję).
Co do menu, niech zostanie, lecz chciałbym się od was dowiedzieć, który sposób będzie lepszy do określenia wyglądu jednej grupy i innych elementów, które będa tworzone w przyszłości.
SPOSÓB 1. Kod php.
Jest to dobry sposób pod względem funkcjonalności, lecz dla nie znających php może być dość trudny do edycji. Zaletą jest to, że wczytuje się szybciej (include()) i można wstawiać skrypty php bez problemu.
a) Gdy wywoła się funkcje, znacznik ?> można zamknąć, aby kod HTML był czytelniejszy... Pliki styli będą zajmować jednak więcej miejsca, ponieważ przy każdym wstawieniu np. zmiennej, trzeba będzie pisać:
<?php echo $zmienna; ?>

'.$zmienna.'
SPOSÓB 2. Tylko kod HTML
Jest to sposób trochę wolniejszy (to wszystko milisekundy), lecz prawdopodobnie nie da się wstawiać łatwo kodu php (bo nie da się bezpośrednio wstawić w kod). Zaletą jest to, że mogą poradzić sobie z tym nawet osoby mało (lamersko) znające się na php. Będą znajdować się w kodzie elementy typu:
{test}
<!--TEST-->
Wadą jest także to, że w plikach odczytujących takie pliki styli trzeba stosować dodatkowe funkcje (a w niektórych przypadkach będzie ich dużo).
SPOSÓB 3. Kod php, prostszy, a rozwalony.
Jest to sposób podobny do 1a, lecz porozdzielany na jeszcze więcej plików (może zrobić się śmietnik, ale nie powinien). Początek tabeli grupy, wpis np. artykułu, koniec tabeli grupy - to będzie w osobnych plikach.
Sposób bardziej czytelniejszy, ale trzeba będzie otwierać dużo plików do edycji.
INNY? - napisz, jaki.
Głosujcie, a następnie wypowiedzcie się na ten temat, dlaczego tak uważacie.