Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Php--->ms-dos
Forum PHP.pl > Forum > Przedszkole
swamp
ma troche dziwne pytanie,napewno juz byl temat poruszany ale nie moge cos znalezc(nie wiem pod jakimi haslami szukac;/)

Chcialbym z php przesylac polecenie do wiersza polecen w windowsie(ms-dos),ale nie wiem jak sie za to zabrac i jakie polecenia do tego sluza.Czy moglby ktos pomoc,dac linka do podobnego tematu lub jakiegos artykulu?
treewood
w linuksie (o ile sa do tego prawa) uzywa sie funkcj exec( ) albo system( )

w windowsie XP PRO zadzialo mi
  1. <?php
  2. system( 'ping www.wp.pl' );
  3. ?>

i zwrocilo mi informacje jakie zwraca |ping"
swamp
hm z pingiem dziala ale ja chcialbym przeslac poprzez cmd polecenia do programu:C:\Progra~1\ProChat\prochat.exe -t "#Main" "test"

i za bardzo mi to nie wychodzi.Czy musze cos zminic w konfiguracji php.ini? safe mode mam off ale i tak nie dziala czy poprzec EXEC mi sie to uda?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2025 Invision Power Services, Inc.