Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Wskaźniki
Forum PHP.pl > Forum > PHP
zyxwvu
Mam pytanko odnośnie wskaźników:
czy jeśli funkcja przeniesie instruckją "Global" zmienną wskaźnikową do przestrzeni nazw funkcji, to czy wskazywana przez nią zmienna też zostanie przeniesiona? Bo taki głupi problem, a nieźle wstrzymuje prace nad moim forum dyskusyjnym.
hyper
ZTCW w php nie ma zmiennych wskaźnikowych. Pewnie chodzi Ci o
zmienne referencyjne ($$zmienna)?

Z manuala: As said before, references aren't pointers (pl: referencje nie
są wskaźnikami).

Nie odpowiem na Twoje pytanie, bo możesz sobie to w ciągu kilku sekund
samemu sprawdzić...
castor
[quote="hyper"]ZTCW w php nie ma zmiennych wskaźnikowych. Pewnie chodzi Ci o
zmienne referencyjne ($$zmienna)?
quote]
Kod
&$zmienna


chyba o to ci chodzilo :wink:
zyxwvu
Z MOJEJ książki do php wynika, że w php są wskaźniki, to tak pisałem, więc proszę bluzgi kierować do sz. p. Leona Atkinsona, a nie do mnie.

BTW. Oszczędziłbyś mi może tych kilku sekund (więcej, bo uruchomienie serwera, przeglądarki, edytora, wpisania kilku linii kodu, to jakieś pół minuty wychodzi smile.gif) i tych kilkunastu bajtów w bazie i napisał Tak, lub Nie. Po co komplikować życie? Ale OK - sprawdzę i nie będę was tu dręczył takimi pytaniami.
Seth
Jesli chciales sie popisac nowa ksiazka to trzeba bylo dac topic w dziale Hydepark
:-PPPPPPPPP
Palli
Seth dochodze do wniosku, ze Ty chyba zawsze cos zgryzliwego znajdziesz smile.gif))))))
Seth
winksmiley.jpg
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2025 Invision Power Services, Inc.