@mike:
Kończąc temat: czy napisałem coś niekulturalnego w swojej wypowiedzi? Nie sądzę... Moją wypowiedź można różnie interpretować - Ty zinterpretowałeś po swojemu, ja po swojemu. A na Hydeparku słowa zostały zastąpione gwiazdkami czyli ocenzurowane. No ale ok, wezmę to sobie do serca.
@tomahawk:
Czyli rozumiem, że uważasz frameworki za coś złego. Dziwne, że większość osób zajmujących się programowaniem w PHP zawodowo ma odmienne zdanie na ten temat. No ale przecież mogą się mylić.
Jeżeli chodzi o temat. Moim skromnym zdaniem każda z tych technologii nadaje się do zupełnie czegoś innego. PHP zdecydowanie do aplikacji i stron internetowych (cuda typu PHP GTK uważam za ciekawostki). Na tym polu nie ma sobie równych biorąc pod uwagę chociażby łatwość kodowania, dostępność, rozmiar społeczności. Z .NET nie miałem bliższej styczności jednak z tego co się orientuję to dobrze sprawuje się w aplikacjach okienkowych. Java? Również myślę, że w głównej mierze jako aplikacje okienkowe lub na telefony komórkowe. Atutem Javy jest jej przenośność oraz logiczna składnia i zachowania (bardziej mi przypasowała niż ta z C++). Problemem jednak może być wydajność.