Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: PHPBB
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
Stron: 1, 2
Junior
Mam jedno pytanie ! Jeżeli juz sciagnalem phpBB to co musze zrobic zeby zamiescic to na stronie, żeby było wszystko w porządku i żęby wszyscy mogli korzystac ?
PMadej
przeczytac instrukcje obslugi ...
Junior
... ale za bardzo nie rozumiem ... dlatego pytam sie tutaj
PMadej
Cytat
... ale za bardzo nie rozumiem ... dlatego pytam sie tutaj


jak chcesz uzyskac konkretna odpowiedz zadaj konkretne pytanie ...
jak mam ci odpowiedziec na pytanie "za bardzo nie rozumiem ..."??
Junior
Dobra 8) Problem jkest taki: Sciagnąłem phpBB i tak dokladnie nie wiem co teraz zrobic zeby dac ją na swoją stronę (żeby normalnie klikając w linka otwierała się strona z tym forum)!? Prosze cie powiedz mi jak mam to zrobic.
Pozdrawiam
.dragonfly
Po 1. Musisz posiadac serwer z php + baza danych (najlepiej mysql)
Po 2. musisz uplaodowac wszystkie pliki na w/w serwer
Po 3. Stworzyc baze np. moje_furum
Po 4. W przegladarce wklepac (standardowo) http://adrestrony.pl/phpBB2/install/install.php i postepowac zgodnie z wskazowkami na ekranie.

Jesli nadal nie wiesz jak to zrobic polecam strone www.phpbb.pl
Junior
Cytat
Po 1. Musisz posiadac serwer z php + baza danych (najlepiej mysql)
Po 2. musisz uplaodowac wszystkie pliki na w/w serwer  
Po 3. Stworzyc baze np. moje_furum
Po 4. W przegladarce wklepac (standardowo) http://adrestrony.pl/phpBB2/install/install.php i postepowac zgodnie z wskazowkami na ekranie.

Jesli nadal nie wiesz jak to zrobic polecam strone www.phpbb.pl


Ostatnie pytanie : Jak stworzyc baze ?
PMadej
jak masz konto z dostepem do bazy to ja masz juz zalozona tylko musisz wiedziec jak sie nazywa ...
.dragonfly
robisz to lokalnie (localhost) czy wykupiles jakis serwer ?

jesli wykupiles serwer z baza danych to jest nazwa z reguly = nazwie uzytkownika
Junior
Cytat
jak masz konto z dostepem do bazy to ja masz juz zalozona tylko musisz wiedziec jak sie nazywa ...


jesli mam w republice to mam nazwe bazy od użytkownika ?
.dragonfly
republika nie ma ani php ani mysql :]
na niej forum nie zalozysz
Junior
a znasz gdzie moge zalozyc ... gdzie jest darmowy serwer ktory posiada mysql i php ?
spenalzo
http://forum.php.pl/viewtopic.php?t=6599
Junior
Cytat


wielkie dzieki spenalzo
Anonymous
jest sprawa ... zalozylem konto na www.free.komrel.net , uploadowalem wsyztskie pliki phpBB , wpisalem www.rav.free.komrel.net/phpBB2/install/install.php i pisze ze nie ma takiej stronki ? dlaczego ? prosze o pomoc
Junior
wie ktos moze ?
spenalzo
Sprawdź czy na tym serwerze można mieć PHPBB - niektóre nie pozwalają instalować phpbb i innych for.
Junior
można miec phpBB ale nie wiem czy zalozylem baze danych ... bo nie wiem jak to się robi :cry: prosilbym pomoc
kwiateek
Cytat
można miec phpBB ale nie wiem czy zalozylem baze danych ... bo nie wiem jak to się robi :cry: prosilbym pomoc

Wszystko co się wiąże z założeniem bazy jest napisane na: http://www.free.komrel.net/index.html

Pozdrawiam.
Junior
Przy instalacji wyskakuje mi cos takiego :
Warning: main(./../language/lang_polish/lang_main.php) [function.main]: failed to create stream: No such file or directory in /phpBB2/install/install.php on line 450

Warning: main() [function.main]: Failed opening './../language/lang_polish/lang_main.php' for inclusion (include_path='.:/usr/php/lib/php') in /phpBB2/install/install.php on line 450

Warning: main(./../language/lang_polish/lang_admin.php) [function.main]: failed to create stream: No such file or directory in /phpBB2/install/install.php on line 451

Warning: main() [function.main]: Failed opening './../language/lang_polish/lang_admin.php' for inclusion (include_path='.:/usr/php/lib/php') in /phpBB2/install/install.php on line 451


i na dole pokazuje sie okienko w instalacji jednak nie moge wypelnic wsyztskich pol bo nie wiem co pisz np.
(w tym miejsu nie moge przeczytac i we wszystkich innych tez) :Polish
Może wie ktos co robic ?
spenalzo
Przeniesione na forum Skrypty.

Co do problemu - zobacz czy te pliki są w odpowiednich katalogach lub czy wogóle je masz.
rafolik
a kto mi powie jaki problem ma te forum ? :
Warning: message_die(modules/Forums/language/lang_english/lang_main.php): failed to open stream: No such file or directory in /data/members/free/tripod/uk/f/a/f/fafik15/htdocs/modules/Forums/includes/functions.php on line 637

Warning: message_die(): Failed opening 'modules/Forums/language/lang_english/lang_main.php' for inclusion (include_path='.:/data/apache/php/mmp_lib') in /data/members/free/tripod/uk/f/a/f/fafik15/htdocs/modules/Forums/includes/functions.php on line 637
phpBB :

Could not query config information tongue.gif
rafolik
najpierw trzeba patrzec czy taki post juz nie jest w skryptach a dopiero pozniej przenosic tongue.gif
rafolik
wywnioskowalem ze nei bylo tam plikow angielskich wiec je tam wkleilem tongue.gif polskie pliki ale w folderze ..._english i teraz mam takie cos :phpBB : Błąd Krytyczny

Could not query config information
Junior
Cytat
Przeniesione na forum Skrypty.

Co do problemu - zobacz czy te pliki są w odpowiednich katalogach lub czy wogóle je masz.


jeżeli ich nie mam to musze sciagnac nowy ?
spenalzo
Cytat
najpierw trzeba patrzec czy taki post juz nie jest w skryptach a dopiero pozniej przenosic tongue.gif

Nie ucz ojca dzieci robić ...

Ja nie piszę 3 postów na jeden temat w ciagu 3-4 godzin...
spenalzo
Cytat
Cytat
Co do problemu - zobacz czy te pliki są w odpowiednich katalogach lub czy wogóle je masz.

jeżeli ich nie mam to musze sciagnac nowy ?

Najpierw zobacz czy są. Jeżeli nie ma to zobacz w ZIPie który ściągnąłeś - jak tam nie ma, to ściągnij od nowa patcha spolszczajacego. (chyba na www.phpbb.pl jest).
scorpion
Witam. Sciągłem forumBB i zgrałem wszystkie pliczki na serwer(mam na lycosie biggrin.gif ). Instalacja przebiegła pomyslnie i dałem finish intalation i pojawiło sie okno forum gdzie jest:
INFORMATION
Please ensure both the install/ and contrib/ directories are deleted
Coś takiego mi sie pojawia , co to oznacza? co należy zrobic? tongue.gif
Już sobie poradziłem laugh.gif . W którym pliku zmienia sie np Tematy na forum ?(chodzi mi o te głowne kategorie jak np u was jest php) dziekuje z góry.
kubatron
http://www.przemo.org/
tam masz werscje forum phpbb 1.7 ale po polsku jak ja obczaisz to jest spoko
kubatron
Please ensure both the install/ and contrib/ directories are deleted
Prosze o usunięcie folderu install/ i contrib/ bo są niepotrzebne biggrin.gif
____________________________
http://www.phpbb.pl/ link do strony polskiej i tam jest wytłumaczone pojęcie to ci już napisałem.
scorpion
Dzieki za pomoc ale kapnełem sie co to znaczy(lekcje angielskiego się przydały). laugh.gif
kubatron
Ale pomóc każdemu zawsze można. biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
scorpion
Kubatron(albo inni tongue.gif ) , może wiesz jak można usunać reklamy na lycosie(chodzi mi o skrypt, podobno jest jakiś)?
Seth
Cytat
...może wiesz jak można usunać reklamy na lycosie(chodzi mi o skrypt, podobno jest jakiś)?

Regulamin wyraznie mowi, ze tego typu pytania nie bedda akceptowane na naszym forum !
To takze uwaga do wszystkich: tematy, ktore uznwane sa za naruszajace czyjs regulamin, prawo itp beda kasowane, a jeezeli osoba nadal bedzie pisala podobne tresci zostanie odpowiednio potraktowana.
intol
Cytat
Kubatron(albo inni tongue.gif ) , może wiesz jak można usunać reklamy na lycosie(chodzi mi o skrypt, podobno jest jakiś)?


Treśc postu usunięta, że względu na to, iz pod podanym linkiem znajdują się niedopuszczalne informacje (usuwanie reklamy Lycosa)
scanner
Junior
Database Server Hostname / DSN:


Przy instalacji (jestem bardzo początkujący) nie wiem co trzeba w to miejsce wpisac :cry: Prosze o pomoc
spenalzo
Zapewne localhost, a jak nie to się dowiedz.
Junior
localhost czyli np. zalozylem na komrelu i mam wpisac adres swojej strony czy nazwe www.free.komrel.net (tam gdzie zakladalem) ? rolleyes.gif
Junior
czy wie ktoś może co trzbea wpisac w instalacji phpBB2 w okienku gdzie trzeba wpisac serwer bazy danych... zalozylem konto na www.free.komrel.net i nie wiem co mam napisac tam ... probowalem www.moja_nazwa.free.komrel.net ale nie dziala :cry: czy wie ktos jak to zrobic ?
patrycjusz
o ile mi wiadomo to to na komrelu czy jak mu tam nie ma dosteppu do mysql lub innej bazy za free. Po drugie w pole o ktorym mowisz zazwyczaj sie wpisuje localhost tak prosto mowiac.
A co do samego skryptu to raczej nie przewiduje abys potrzebował aż tak złożonego systemu, więc poszukaj sobie gotowca opartego o pliki textowe np tutaj www.google.pl
pozdrawiam patS
Junior
Cytat
o ile mi wiadomo to to na komrelu czy jak mu tam nie ma dosteppu do mysql lub innej bazy za free. Po drugie w pole o ktorym mowisz zazwyczaj sie wpisuje localhost tak prosto mowiac.
A co do samego skryptu to raczej nie przewiduje abys potrzebował aż tak złożonego systemu, więc poszukaj sobie gotowca opartego o pliki textowe np tutaj www.google.pl
pozdrawiam patS


to cos chyba zel wiesz ... (loclahost - wytlumaczcie prosze)
eS...
wpisz poprostu localhost i tyle 8O
Junior
Cytat
wpisz poprostu localhost i tyle 8O



problem jest taki ja nie znam jaka jest lokalizacja serwera bazy danych na serwerze w komrelu mam takie konto www.moja_nazwa.free.komrel.net i nie wiem co wpisac dalej do lokalizacji ? prosze o pomoc
spenalzo
Cytat
Cytat
wpisz poprostu localhost i tyle 8O

problem jest taki ja nie znam jaka jest lokalizacja serwera bazy danych na serwerze w komrelu mam takie konto www.moja_nazwa.free.komrel.net i nie wiem co wpisac dalej do lokalizacji ? prosze o pomoc

Dowiedz się i ...
Cytat
wpisz poprostu localhost i tyle 8O
Junior
Cytat
Cytat
Cytat
wpisz poprostu localhost i tyle 8O

problem jest taki ja nie znam jaka jest lokalizacja serwera bazy danych na serwerze w komrelu mam takie konto www.moja_nazwa.free.komrel.net i nie wiem co wpisac dalej do lokalizacji ? prosze o pomoc

Dowiedz się i ...
Cytat
wpisz poprostu localhost i tyle 8O



szukalem wszedzie i nie moge znalezec dlatego pytam sie tutaj bo moze ktos mial juz taki rpoblem ... :cry:
spenalzo
A wpisałeś w miejsce host "localhost" questionmark.gifquestionmark.gifquestionmark.gifquestionmark.gifquestionmark.gifquestionmark.gifquestionmark.gif
Luke
Witam,

Napisz maila do admina który założył Ci konto. Zapytaj go adres serwera bazy danych, adres phpmyadmina, ewentualnie popros o zalozenia bazy danych np. phpbb o hasle: np.123 i uzytkowniku: junior
Junior
Cytat
A wpisałeś w miejsce host "localhost" questionmark.gifquestionmark.gifquestionmark.gifquestionmark.gifquestionmark.gifquestionmark.gifquestionmark.gif


po wpisaniu w miejse serwer baz danych: localhost wyskakuje mi taki blad : phpBB : Critical Error

Could not connect to the database

(wiem co to znaczy ze nie moze polaczyc sie z baza danych)
rolleyes.gif
Luke
Znasz nazwę swojej bazy? Jesli nie to poproś o te informacje administratora...
spenalzo
Na razie EOT:
napisz do admina o: nazwa hosta bazy, usera, hasło i anzwę bazy.
BTW: masz wykupiony/założony miejsce na DB ?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.