batman
1.10.2009, 20:21:26
darko
10.10.2009, 22:31:33
A ja z chęcią poczytałbym opinie na temat php + GUI + dostęp do bazy danych, a zwłaszcza: jak, czy koniecznie gtk2 i soap, czy nie lepiej jakiś inny niż php język programowania (php nie jest najlepszym rozwiązaniem dla aplikacji z własnym gui) oraz dodatkowo: czy temat php-gtk2 umrze/już umarł śmiercią naturalną?
Nattfarinn
3.11.2009, 18:13:03
Cytat(darko @ 10.10.2009, 22:31:33 )

A ja z chęcią poczytałbym opinie na temat php + GUI + dostęp do bazy danych, a zwłaszcza: jak, czy koniecznie gtk2 i soap, czy nie lepiej jakiś inny niż php język programowania (php nie jest najlepszym rozwiązaniem dla aplikacji z własnym gui) oraz dodatkowo: czy temat php-gtk2 umrze/już umarł śmiercią naturalną?
Na to pytanie może udzielić Ci odpowiedzi każda, średnio zorientowana w PHP osoba i nie wymądrzając się mogę powiedzieć, że nie podlega to żadnej dyskusji. Sztuka dla sztuki ma swoje granice, a z klocków lego można budować nawet łodzie podwodne - pytanie tylko po co

.
Cytat(batman @ 1.10.2009, 20:21:26 )

Jak Pro, to Pro
Słuszna uwaga

. Ja proponowałbym dyskusję na temat implementacji AOP (Aspect Oriented Programming) w PHP oraz jego wadach czy zaletach. Nie tak nowe i nie tak popularne zagadnienie, ale jednak to kolejny etap ewolucji programowania.
Moli
10.11.2009, 11:16:00
Może trochę mniej "pro" niż tematy wyżej wymienione, ale dyskusja na temat budowy newsletter (z prawdziwego zdarzenia, gdzie wiadomości wysyłane są do XX tysięcy osób) ?
nospor
10.11.2009, 11:25:37
Cytat
z prawdziwego zdarzenia, gdzie wiadomości wysyłane są do XX tysięcy osób
temat juz byl omawiany w dziale PHP
phpion
10.11.2009, 11:30:47
Drugi raz intensywnie pracuję z Allegro API i stąd moja propozycja: może warto utworzyć osobny temat pod tym kątem?
piotrooo89
10.11.2009, 11:33:57
skoro mówimy już o API to możemy podyskutować o czymś od googla. wykresy, mapy, adsense do wyboru do koloru.
Cysiaczek
11.11.2009, 14:12:15
Tematy związane z API Google i Allegro są ciekawe, lecz wszystko zależy od tego o czym chcecie dyskutować. Jeśli o tym, jak zrobić jakąś konkretną rzecz, to to nie PRO, tylko jakiś samouczek. Też mile widziany, ale nie w tym dziale. Jeśli ktoś pokusi się o dyskusję o czymś bardziej ogólnym w tym zakresie, to ok - niech przedstawi propozycję tematu

Pozdrawiam
Blame
5.02.2010, 20:53:11
Chciałbym zaproponować temat, który byłby niejako rozwinięciem posta Zyx'a o "prawdziwym MVC". Konkretnie chodzi mi o ten post:
http://forum.php.pl/index.php?s=&showt...st&p=709863Z chęcią dowiedziałbym się coś więcej na ten temat. Interesuje mnie również dlaczego największe frameworki odstąpiły od tego wzorca.
blooregard
5.02.2010, 22:49:59
Popieram @Blame'a, gdyż właśnie Zyx otworzył mi dzisiaj oczka na prawdziwość implementacji MVC w apliakcjach internetowych i też chciałbym temat "pociągnąć" (bez skojarzeń proszę

)
ulisses
14.08.2010, 12:46:58
Przydałby się temat deployment i skalowanie aplikacji w php.
Czyli jaki narzędzia i dlaczego stosować do deploymentu działających aplikacji. Siłą rzeczy chodzi mi raczej o "większe" serwisy np. społecznościowe.
masiakla
6.09.2010, 16:26:51
Nie widziałem takiego tematu i w sumie bardziej by on pasował do baz danych, ale ciekawym mnie się wydaje "InnoDB vs MyISAM"
Nie chodzi mi o to, że jedne obsługują transakcje czy nie itp... bardziej o wykorzystaniu konkretnych typów tabel do konkretnych działań.
AlexDeLarge
19.09.2010, 11:36:28
Moją propozycją jest temat omawiający własne praktyki analizy ruchu w witrynie internetowej, głównie ze względu na możliwość weryfikacji skuteczności realizacji różnych celów biznesowych w sposób jaki sobie przyjęliśmy na stronie. Wiadomo, że mamy dostępne narzędzia typu google analytics, czy nawet analizatory pakietów, ale jednak istnieje pewna grupa zagadnień, które rozwikłać możemy w najprostszy sposób jedynie po stronie aplikacji jako takiej.
Druga propozycja to budowa, nazwijmy to, własnego zaplecza SEO i automatyzacja procesów aktualizacji treści linkujących na różnych stronach ( w stylu jeden panel w którym dodajemy linki do stopek w różnych naszych serwisach ), etc.
yevaud
13.10.2010, 01:34:17
przydalby sie temat/tematy/art dotyczacy generalnie procedur postepowania i list kontrolnych:)
np. uniwersalna podejscie do deployu aplikacji - co sprawdzic, co zrobic zeby niczego nie zapomniec, kiedy mozna uznac ze zostalo zrobione wszystko co trzeba i sumienie jest czyste

podobnie z testowaniem, reagowaniem na bledy, wypadkami losowymi, wyciekami danych
mozna tu tez wliczyc np. procedury zbierania wymagan do specyfikacji: metodologie generalnie skupiaja sie raczej na metodzie opisu czy sposobie zbierania wymagan, ale przydalby sie zwykly prosty spis o czym zawsze pamietac albo jakie pytania warto zadac
nawet lista kontrolna tego co powinno znalezc sie z umowie z klientem tez nie bylaby zlym pomyslem
generalnie brakuje mi systematycznego podejscia do problemow, ale w partyzancki sposob - nie chodzi o tworzenie kulawej metodologii, tylko o stworzeniu listy "todo-check" w ktorej kolejne rzeczy punkt-po-punkcie mozna odhaczyc:) mysle ze cos podobnego pozwolilo by wszystkim spac spokojniej i np. "omfg zapomnialem ustawic strefy czasowej na serwerze prod", albo "w umowie podpisanej z klientem nie ma ani slowa o supporcie" pojawialoby sie rzadziej
batman
6.12.2010, 12:46:58
Odświeżam temat PHP w chmurze. Tematyka nie jest już tak egzotyczna jak jeszcze rok temu, narzędzia coraz lepsze, a możliwości coraz większe. Zamiast jednak skupiać się na czysto technicznych zagadnieniach, proponuję dyskusje na temat czy PHP w chmurze ma sens, jakie przed chmurą są zagrożenia oraz jakie oferuje możliwości. co wy na to?
ActivePlayer
20.04.2011, 08:38:37
Chciałbym porozmawiać na temat testowania aplikacji php. Czy testujecie swoje aplikacje? Jeśli tak, to jakich narzędzi używacie? Czy w firmach w których pracujecie wdrożone jest continuous integration? Jak w praktyce wygląda praca nad testowaniem aplikacji? Czy używacie testów jednostkowych? Uważam że temat testowania aplikacji to coś ciekawego, o czym stosunkowo mało w polskim internecie - mysle ze moze to byc ciekawy temat do dyskusji.
Crozin
20.04.2011, 09:07:33
Bardzo ciekawa propozycja ze strony ActivePlayera, szczególnie jeżeli wątek mógłby wyjść poza temat testów jednostkowych i stada małp klikających co popadnie.
thek
20.04.2011, 10:42:54
A może coś interesuje kogoś w pozycji: "Testowanie bezpieczeństwa aplikacji internetowych. Receptury" ?
Kupiłem sobie jakiś czas temu i zawsze chętnie mogę się informacjami z niej podzielić. Trochę moim zdaniem po łebkach leci z tematyką, ale dla początkujących powinna nieco tematykę ukierunkować. O ile się przełamią, bo pisana językiem dla nich dość technicznym. Ogólnie zerknijcie w spis treści w księgarniach internetowych i może coś Was zainteresuje.
Sagnitor
16.07.2011, 13:13:11
Ja bym mógł zaproponować temat, który już trochę się rozwinął w 'Autoloaderze'. Mam na myśli cache i sposoby cache'owania. Na pewno wiele osób będzie zainteresowanych.
nasty
14.10.2011, 06:56:03
a może temat o identyfikacji użytkowników?
nospor
14.10.2011, 07:04:37
Rozwiń może myśl odnośnie tej identyfikacji.
nasty
14.10.2011, 11:23:39
Identyfikacja użytkowników w aplikacjach sieciowych.
Jest tyle architektur identyfikacji, autoryzacji i autentykacji użytkowników i zasobów w internecie, że jest to ogromny temat. Począwszy od repozytoria lokalne użytkownik/credentials, Active Directory, po SingleSignOn, OAuth, sfederowana tożsamość, WS-Trust, SAML, Delegacja udentyfikacji, itd... zajmuję się na codzien tymi zagadnieniami w pracy, więc mógłbym uczestniczyć w takiej dyskusji.
nospor
14.10.2011, 15:09:27
cojack
21.03.2012, 13:39:07
COP - Components Oriented Programin, ES - Entity System ciekawi mnie to zagadnienie, czy ktoś implementował już taką aplikację, to jest całkiem inne podejście do projektowania aplikacji niż zwykłe OOP. Wydaje mnie się dobrym materiałem na topik.
starach
1.08.2012, 10:18:09
Cześć, pojawił się ten temat o keszowaniu? Wydawało mi się że go gdzieś widziałem, ale za nic nie mogę znaleźć.
mrWodoo
21.08.2012, 16:57:47
Też mam pytanie dot. tematu o keszowaniu... nie umiem znaleźć, więc chyba nie ma.
Zróbcie ten temat.
Pzdr.
nospor
22.08.2012, 10:49:07
Jest i cache. Zapraszam do dyskusji
Temat: Cache jak czym kiedy
mrWodoo
19.04.2013, 23:12:40
Może temat o 'formularzach', czyli czy dajemy kompletnie wolną rękę innym czy robimy jakieś api typu
$form = new Form( 'jakis/tam/dokument', 'POST' );
$form->addTextInput( 'nazwa', 'domyslnawartosc', 'dodatkowy kod html' );
...
$form->draw();
Np w aplikacjach, które mogą być rozszerzane przez os. trzecie.
Dlaczego tak? Żeby zachować spójność wyglądu
stroju
4.01.2014, 13:05:52
A może tak temat o sposobie przechowywania i wyszukiwania danych w bazie?
Ja obecnie posiadam bazę danych kilka GB, ponad 300 000 rekordów, zawsze prowadziłem spis wyrazów oraz indeksy w osobnej tabeli do wyszukiwania, ale jest to bardzo odciążające dla bazy, duży rozmiar i spory czas oczekiwania na wyniki, Rozważałem wykorzystanie system fulltext mysql ale niestety całą bazę mam opartą o innodb. Do tego chciałbym usprawnić wyszukiwanie z kilku tabel, aby móc wyświetlać wyniki jako mieszane po trafności frazy, tzn aby artykuły, produkty, wiadomości, posty z forum był traktowane jak jedna pula.
Wiem że temat trochę pod bazy, ale w zasadzie chodzi tutaj o rozwiązanie w php, sama baza danych to za mało, dlatego piszę tutaj.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę
kliknij tutaj.