Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Oferty serwerów hostingowych
Forum PHP.pl > Forum > Serwery WWW
Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6
erix
Zerknij na webhostingtalk.pl.

A Linuxpl.com odradzam, potrafią sobie w kulki lecieć. Dlaczego? Poguglaj.
IceManSpy
Czytałem właśnie na webhostingu o linuxpl, że lecą ostro w kulki. Trzeba będzie poszukać coś innego. A może coś polecacie, aby zawęzić obszar poszukiwań ?
starach
Szukam hostingu z możliwością zakładania repozytoriów git w granicach 300 złotych na rok. Macie jakieś propozycje? smile.gif
wookieb
VPS i Gitolite na nim.
athabus
Dokładnie - za 200-300zł rocznie można już mieć w miarę przyzwoity vps. Przy dobrej konfiguracji (oszczędnej, bo w tej cenie mało ramu dostaniesz) sprawdzi się jako serwer www + dodatkowe możliwości typu właśnie git, własne ip itd.
Co do tanich vps'ow to myślę, że ionic.pl mogę polecić. Co prawda w tak budżetowych rozwiązaniach trudno spodziewać się cudów, ale mam u nich vps i uptime jest niezły jak za tą cenę.
starach
@wookieb: Hmm to nie bardzo rozumiem z tego pliku readme w czym jest gitolite lepszy od zwykłego git'a. :?

@athabus: Wygląda całkiem sympatycznie. Czy mi się wydaje czy oni zezwalają na rozliczanie się w systemie miesięcznym?

edit>
Ja to właściwie potrzebuję taki serwerek tylko na jakieś 3 miechy zanim się nie dobiorę do jakiegoś taniego dedyka mam już nawet jeden upatrzony. wink.gif Wiem że to trochę wróżenie z fusów, ale wiesz może ile by przełknął OpenVZ 1?
wookieb
Cytat(starach @ 27.07.2011, 16:00:23 ) *
@wookieb: Hmm to nie bardzo rozumiem z tego pliku readme w czym jest gitolite lepszy od zwykłego git'a. :?

Ale gitolite to nie zastępca GIT-a tylko manager do repo oraz ACL dla userów.
https://github.com/sitaramc/gitolite
Cytat
Gitolite allows you to setup a centralised git server, with very fine-grained access control and many (many!) more powerful features.

Zawsze może wziąć płatne konto na githubie. Wychodzi bardzo podobnie. Jeżeli potrzebujesz tylko parę prywatnych repo na jakiś czas to daj znać. Dogadamy się.
athabus
Generalnie co do zasady to to za vps'y rozlicza się miesięcznie w prawie każdej firmie.

Ten openvz1 to jest bardzo słaby serwer i trzeba sobie z tego zdawać sprawę - głównym ograniczeniem jest ram. Szczerze mówiąc nigdy nie miałem podobnego serwera, bo pod www stosuje zazwyczaj trochę mocniejsze. MZ na tym serwerze będzie trudno postawić standardowy lamp - raczej musisz znaleźć coś mniej zasobożernego od apacha. Nie stawiałbym też na tym serwerze dodatkowych usług typu poczta etc.

Jak dobrze to skonfigurujesz to myślę, że spokojnie da radę na niszowe stronki, ale już np. popularnego sklepu czy forum to raczej nie uciągnie ;-)

Kupując ten serwer myślałbym raczej w kategorii - fajna zabawka aby trzymać tam gita i inne rzeczy, a www traktowałbym jako dodatkową funkcjonalność gratis, od której bym zbyt wiele nie wymagał.
starach
@wookieb - No ok ale na czym polega ten scentralizowany serwer z zaawansowaną kontrolą, bo się tam tego doczytać nie mogę. tongue.gif ( fakt może to przez to, że spałem dzisiaj 2 godziny... )

Tam ma być generalnie tylko i wyłącznie mój blog ( Tak wreeeeszcie się za to zabrałem! ) oraz strony klientów w formie "masz przetestuj". Bez żadnych cudów niewidów. ( Wiedziałem że Apache do najlżejszych nie należy, ale żeby aż tak. :| )

Git jest tam mi tylko potrzebny w formie rozbudowanego serwera ftp z kopią bezpieczeństwa na dobrą sprawę. Skoro tak czy siak z niego korzystam podczas pisania to mogę nim w sumie też wysyłać.

Jeśli chodzi o pocztę to gmail ftw! Nie muszę szpanować adresem email we własnej domenie. wink.gif
vokiel
Jeśli będziesz sam korzystał z git'a, to w zasadzie nie potrzebujesz gitolite. Przydaje się, jeśli masz kilku użytkowników i nie chcesz każdemu dodawać konta w systemie z dostępem do ssh.

Odnośnie konta na gmailu, to możesz do niego podpiąć własną domenę i szpanować adresem email z własnej domeny, przy tym korzystając z gmaila wink.gif
melkorm
Cytat
Tam ma być generalnie tylko i wyłącznie mój blog ( Tak wreeeeszcie się za to zabrałem! ) oraz strony klientów w formie "masz przetestuj". Bez żadnych cudów niewidów. ( Wiedziałem że Apache do najlżejszych nie należy, ale żeby aż tak. :| )

Git jest tam mi tylko potrzebny w formie rozbudowanego serwera ftp z kopią bezpieczeństwa na dobrą sprawę. Skoro tak czy siak z niego korzystam podczas pisania to mogę nim w sumie też wysyłać.


Instalacja gitolite jest prosta jak budowa cepa, a dostajesz od razu dobry serwer GIT'a po ssh'a na kluczach - tworzenie nowych repo i dodawanie userów i konfiguracja dostępu to banały - dzięki temu pushując na serwer (gdzie wtedy i tak potrzebny jest Tobie serwer GIT'a) możesz napsiać sobie hook'a który uaktualni od razu stronę o naniesione zmiany, do tego można bardziej rozbudować HOOK'i by wykonywały więcej czynności i reagowały na różne zdarzenia - sam z tego korzystam i teraz nie wyobrażam sobie ręcznie wrzucać zmian na serwer, tak to tylko push na odpowiedni branch / remote w GIT'cie i stronka u aktualniona, w razie co zawsze mogę wejść na serwer i cofnąć się z wersją wink.gif

Ale trochę odbiegamy od tematu.

@topic
sprawdzałeś oferty OVH ? Ponieważ jakościowo / uptime nigdy nie miałem z nimi problemu, tak samo linuxpl.com smile.gif
athabus
Do takich rzeczy jak chcesz openvz1 wystarczy. Co do wykorzystania ramu to pamiętaj, że na vps musisz odpalić cały system a nie tylko usług, dlatego ramu jednak trochę potrzeba. Z apachem możesz spróbować, jeśli to tylko blog + środowisko testowe. Ale tak jak mówię, nie mam doświadczenia w tego typu serwerach więc albo spytaj na webhostingtalk albo sprawdź sam - jesteś w o tyle dobrej sytuacji, że jak nie będzie działało to jednym klikiem możesz wyczyścić cały serwer i konfigurować od nowa.

Co do gitolite - przy jednej osobie szkoda zachodu - sam git w zupełności wystarcza.
qrooel
Cytat(sarnet.biz @ 16.08.2011, 13:05:10 ) *
Witam serdecznie,
Zapraszamy do zapoznania się z innowacyjną ofertą hostingu.
Możliwość tworzenia samodzielnie pakietów takich jakie są realnie potrzebne jest to innowacja na polskim rynku. Cena już od 8,80zł za pakiet. Najwyższa jakość za rozsądną cenę.

Ponadto nieszablonowe podejście do struktury serwerowej, konta nie są upychane na pojedynczych maszynach, własna serwerownia zlokalizowana w Polsce, łącza światłowodowe obsługujące BGP4, backup baz 3 razy na dobę, backup plików co 24h, możliwość zmiany parametrów pakietu w dowolnym momencie, rabaty i zwroty części opłat w zależności od wybranych parametrów i wiele więcej.

Własny panel administracyjny stale rozbudowywany, hosting poczty na ZIMBRA wraz z zaawansowanym webmailem, jeśli jest potrzeba dodania funkcjonalności wystarczy zgłosić się do BOK.

Hosting nowej generacji:
[CIACH]

Kreator indywidualnego pakietu hostingu:
[CIACH]

Poczta ZIMBRA:
[CIACH]

Każdy pakiet hostingu posiada dostęp do 5 super szybkich serwerów DNS znajdujących się na niezależnych fizycznie serwerach, więcej na stronie:
[CIACH]

//cysiaczek - cytat ciachniętego usera



Sorry, że się wcinam - ale wyczytałem parę razy słowo 'nowoczesny', 'innowacyjny', wchodząc na stronę raczej tego nie widać, nie mogę się rozczytać w tym natłoku 'informacji'.
sybii
Tanie serwery VPS i hostingi www!
https://www.chmurka.pl/
chris1
Znalazłem ciekawą promocję na dość spory serwer w mojej ulubionej firmie:

Cytat
Serwer Standard o pojemności 10 GB i transferze 3600 GB może być Twój za jedyne 73 zł netto / rok ? to jest 51% taniej!

Oferta ważna tylko z kodem promocyjnym: 51%_taniej

Spiesz się, wakacyjna promocja potrwa tylko do 7 września 2011. Kodem promocyjnym objęte są tylko Serwery Wirtualne Standard.


//Edyta:
Zapomniałem;p promocja została przygotowana przez hostit.pl
erix
Szału nie ma; już nie pamiętam, kiedy widziałem taką długą listę disabled_functions. tongue.gif
karolo_k
HA exclamation.gif
Mozę ja się na blogach nie znam ale na vps tak.

I od razu na wstępie odradzam ci vps niskiej klasy. Bo jak chcesz miec vps za 200-300 rocznie i trzymac na tym jakiś cięzki skrypt to tylko bedziesz mial wiecej offline niz online.
Kupujac vps sam musisz wszystkim administrowac, nikt za Ciebie nie zrobi Backup`ow, nikt ci nie powie że serwer nie dziala, ogolnie to nikt ci nie pomoze.

Poszukaj hostingu w Polsce. Ja polecam idhosting jeżeli cos tanszego chcesz.
Tam masz adminow którzy czuwają 24h/dobre żeby nic sie nie stało twojej stronce. A nawet jak cos sie stanie to oni sami to naprawia bez zawracania ci gitary.
athabus
Coraz bardziej denerwuje mnie, że firmy hostingowe nie podają kluczowych parametrów swoich usług. Zazwyczaj jest tylko info o powierzchni dysku i transferze. Nie ma natomiast informacji o zasobach procesora, ilość zapytań do bazy etc. Prawda jest taka, że mało która strona wykorzysta 300gb miesięcznie na hostingu współdzielonym bo wcześniej poleci za zbytnie obciążanie maszyny.
Prawie nikt nie podaje także takich informacji jak SLA - tak więc np. maszyna może nie działać przez tydzień, a i tak wszystko jest zgodnie z umową i nie ma się prawa do rekompensaty.

Oferty typu x dysku y transferu nic nie wnoszą i trudno je w ogóle porównywać.
chris1
@erix
Z autopsji mogę Ci zagwarantować, że to co udostępniają jest w zupełności wystarczające. Z resztą nawet jeśli okaże się, że coś jest Ci potrzebne to wystarczy napisać na info@... i dodadzą brakujący moduł czy wtyczkę.

@athabus
A co ma wnieść? powtórzyłem niusa z innego forum bo ciekawa oferta. I za grosze (porównując różne oferty firm w kraju).
To co chciałbyś wiedzieć (sla, cpu, ram, zapytania do bazy i kilka innych rzeczy)znajdziesz na stronie hostit.pl, trzeba tylko nieco spiąć się i przeczytać trochę więcej tekstu.
A jeśli już jesteś na tyle leniwy, że nie chce Ci się składać tych wszystkich literków to wystarczy skrobnąć na info@...

Uważasz, że nie wykorzysta się transferu? To tylko zależy od tego jak się będzie wykorzystywać serwer.
athabus
@chris1 - nie pisałem akurat o tej firmie, ale ogólnie o rynku.
Ale fakt faktem, firma ta podpada dokładnie pod ten schemat - wszedłem z ciekawości przed chwilą na ich stronę i szczerze mówiąc nie znalazłem informacji typu SLA czy ograniczenia w tym hostingu dotyczące procesora etc. Nie mówię, że ich nie ma - mówię, że wchodzę na stronę i takich kluczowych dla mnie rzeczy nie ma w opisie konta czy innych logicznych miejscach. Na tej stronie mam nawet problem z odszukaniem regulaminu.
Wybacz, ale nie będę pisał do każdej firmy z pytaniem o to jak wygląda sla - skoro się nim nie chwalą to zakładam, że go nie ma. Skoro nie widzę jasno wypisanych limitów użytkowania usługi to oznacza, że po prostu jak ktoś uzna, że moje skrypty zużywają zbyt wiele zasobów to mi podziękuję.

Co do wykorzystania transferu to tak jak pisałem chodzi mi o standardową stronę. Choć nie jest niczym nowym, że oferty obecnie są robione na wyrost i wiele firm wywala swoich klientów bo próbują skorzystać z tego co kupili - np. zrobisz download plików to powiedzą ci, że zapychasz łącze i utrudniasz korzystanie z usługi innym.

Ale tak jak pisałem - nie odnoszę się do Twojego postu jako takiego, a do ogólnej praktyki na rynku.
erix
Cytat
@erix
Z autopsji mogę Ci zagwarantować, że to co udostępniają jest w zupełności wystarczające. Z resztą nawet jeśli okaże się, że coś jest Ci potrzebne to wystarczy napisać na info@... i dodadzą brakujący moduł czy wtyczkę.

Napisałem przecież, co jest nie tak. Blokowanie poleceń powłoki świadczy dla mnie o braku profesjonalizmu administratora, który idzie na łatwiznę - zamiast limitować zasoby per konto i zasób, to blokuje wywołanie binarek systemowych przez php.ini.

Stwierdzisz, że to nieprzydatne? Wyślij 10k plików po ~1 KiB przez FTP. Nie zapomnij o narzucie protokołu. tongue.gif Pakując wszystko do tgz i wyciągając przez:
  1. <?PHP
  2. `tar -xzf archive.tgz`;


Zrobisz to w mniej jak 1/10 czasu.

A odpowiednie zabezpieczenie zasobów jest do zrobienia, kwestia chęci.
chris1
@athabus:
Regulaminy hostit znajdziesz na (jedno kliknięcie od strony głównej):
http://hostit.pl/regulamin/

Co do SLA to jest to gwarancja dostępności, której nie ma (chyba) obowiązku podawać. Przed kupnem pierwszego serwera u nich x lat temu zapoznałem się dokładnie z ich regulaminem i akurat takie dane jak SLA czy CPU są tam podane.

Cytat
Prawie nikt nie podaje także takich informacji jak SLA - tak więc np. maszyna może nie działać przez tydzień, a i tak wszystko jest zgodnie z umową i nie ma się prawa do rekompensaty.


A krzaki z allegro mają po 99,99999% i co z tego, jak po zakupie serwera w czerwcu, we wrześniu hosting znika bo administrator nie miał czasu na pogodzenie obowiązków szkolnych z karierą.
Wg mnie każda poważna firma, nie podając nawet takich informacji, robi wszystko żeby serwery działały stabilnie. I jeśli (tej poważnej firmie) gdzieś powinie się noga to zrobi wszystko, żeby jakoś wymazać to z pamięci klientów.

Cytat
Co do wykorzystania transferu to tak jak pisałem chodzi mi o standardową stronę. Choć nie jest niczym nowym, że oferty obecnie są robione na wyrost i wiele firm wywala swoich klientów bo próbują skorzystać z tego co kupili - np. zrobisz download plików to powiedzą ci, że zapychasz łącze i utrudniasz korzystanie z usługi innym.

W znakomitej większości firm, firemek i niefiremek faktycznie tak jest. W przypadku hostit to transfer i pojemność dysku była dla mnie powodem do migracji na wyższe plany. Jak pisałem wcześniej, a jak nie pisałem to teraz napisze: wszystko zależy od tego w jaki sposób wykorzystujesz serwery.

Dlatego warto zapoznać się zawsze z regulaminem usług, z których mamy zamiar skorzystać.


@erix:
Owszem to o czym piszesz jest bardzo przydatne. Ale ja do takich celów wykorzystuje VPSa i shella.
I nadal obstaje przy swoim: dla większości polskich łebmajstrów są wystarczające, a jeśli nie to dedyk lub VPS:)

Pozdrawiam.
athabus
chris1 - nie odbieraj moich postów jako atak na tą firmę - tak jak pisałem piszę o ogólnej charakterystyce rynku - czyli ofertach, których nijak nie można porównać bo nic nie gwarantują.

Regulamin, który przesłałeś już coś doprecyzowuje - swoją drogą nieźle go zakopali. Nadal jednak jest pewien niedosyt (piszą np. o limitach cpu w pakietach, ALE nie powołują się na maszynę referencyjną więc nie wiadomo od jakiego procesora masz np. 3%).
Jak się okazało mają też jakieś tam SLA w regulaminie zawarte - chociaż 99,6% rozliczane w stosunku rocznym to słabo jak na poważne zastosowania. Ja do poważnych rzeczy nie używam tylko serwerów ze SLA 99.9% w stosunku MIESIĘCZNYM - oznacza to, że mój serwer w teorii może być niedostępny przez 45 minut w skali miesiąca.
Dla mnie są to takie niuanse, które decydują o wyborze usługi - nie dalej jak 2 miesiące temu przeniosłem jeden projekt z firmy która dawała SLA 99,5% w skali miesiąca do firmy, która dawała 99,9% - gwarantowanie SLA na poziomie 99,9% wymaga na prawdę solidnych maszyn, a nie utrzymywanie ich w budżetowej serwerowni.

Dla mnie takie informacje jak rodzaj serwerowni, lokalizacja serwerowni, stosowane zabezpieczenie (np. agregaty prądotwórcze), oferowane SLA (oraz jego warunki) są kluczowe w przypadku witryn na których mi zależy i szukam ich na stronach firm. Wierzę, że taka firma może prowadzić dobre jakościowo usługi, ale z pewnych powodów nie gwarantuje wysokich standardów na piśmie - po prostu sami są świadomi na jakim sprzęcie pracują. Nie twierdzę, że z usług takiej firmy ktoś będzie niezadowolony - sam mam np. hostingi w firmach typu Ionic, Hekko i jestem zadowolony, ale też nie umieszczam tam ważnych dla mnie stron bo wiem, że od czasu do czasu firmom tym przytrafiają się wpadki (na szczęście drobne).
chris1
Absolutnie nie odbieram Twoich postów jako atak. Widać jednak mamy zupełnie różne wyobrażenie tego czym jest shared. Poza normalnymi userami sharedów znajdziesz też wielu takich, którzy pomylili się z wyborem usługi (powinni wziąć vps czy dedyka - sam uruchamiam co poważniejsze rzeczy na własnym dedyku z administracją, a na współdzielone pakuje mniejsze projekty) i takich, którzy biorą sharedy tylko po to by coś popsuć dla własnej radochy.

Mając na uwadze tą drugą grupę, gwarancja 99,9 jest niemożliwa do spełnienia. Z tym, że większość klientów takich firm nie ma możliwości sprawdzenia tego jak długo serwer był off. Oczywiście, nie twierdzę, że wszystkie firmy kłamią. Uważam tylko, że spełnienie tej gwarancji jest naprawdę trudne i gdyby się uprzeć to w większości firm z takimi gwarancjami dało by się udowodnić, że oszukują klienta.

Moim zdaniem zapewnianie SLA na poziomie 99,9% w przypadku serwerów współdzielonych to co najmniej robienie z klienta kretyna. Ja w przeciwieństwie do Ciebie nigdy bym nie skorzystał z usług firmy, która daje taką gwarancję dla współdzielonych. Bo uważam, że taka gwarancja jest wyssana z palca i nijak ma się do rzeczywistości.

ps. trochę nie po polsku, ale właśnie wróciłem z wywczasu i jeszcze nie do końca przypomniałem sobie składnie j.polskiego ;p
athabus
Chris1 sla na poziomie 99,9 jest jak najbardziej możliwe, ale trudne do osiągnięcia. Wymaga kilku rzeczy:
- nowego, sprawdzonego sprzętu, który jest wymieniany co jakiś czas - większość tanich hostingów jedzie na przechodzonym sprzęcie, albo jakiś składakach. Słyszałem nawet o tym, że niektórzy stosują zwykłe dyski z założeniem, że lepiej je co jakiś czas wymienić na nowe niż kupić dedykowane do serwerów
- odpowiednich rozwiązań technicznych - np. stosowania raid 10 na wysokiej jakości dyskach
- nadmiarowości - tak aby jeden klient nie był w stanie w łatwy sposób przeciążyć serwera
- wykwalifikowanej kadry - niektóre firemki hostingowe są zarządzane przez osoby bez podstawowej wiedzy - samo skonfigurowanie lampa to dopiero początek zabawy w hosting, a niektórym wydaje się, że to wszystko
- dozoru 24h/7/365, ale takiego prawdziwego, a nie, że jest jeden admin, który śpi na dyżurze i w razie czego można do niego zadzwonić i go obudzić (a tak to niestety wygląda w większości firm, lub wręcz po 17 nikt już nie sprawuje CIĄGŁEJ kontroli nad serwerami).
- ważna jest serwerownia, która powinna spełniać określone normy - czyli np. generator, zapasowe zasilanie awaryjne, kilka łączy etc.

Pewnie jeszcze fachowcy by wymienili kilka innych czynników. Niestety tak usługa musi kosztować więcej i mogą ją wprowadzić tylko większe firmy. Ja np. mam od 6 miesięcy serwer vps w IQ z sla 99% (jak do tej pory mam 100% dostępności) oraz konto shared w kei.pl, które w ciągu ~3 lat użytkowania miało miesięczna dostępność powyżej 99%. Wiem, że IQ ma sla 99,9% w kontach shared. Co do kei.pl nie wiem czy to gwarantują na piśmie, ale u nich jestem już tak długo klientem, że nawet tego nie sprawdzałem.


chris1
Prawie się z Tobą zgodzęsmile.gif z tym, że polskie realia są zupełnie inne. Spójrz na wht. Większość tamtejszych userów uważa, że więcej niż 100 za shared to już zdzierstwo i bardzo są zdziwieni jak taki nie potrafi udźwignąć magento z 10k produktów. Już oczywiście nie wspominam, że za tą stówkę usługa musi być najwyższej jakości, a maszyna nie ma nawet prawa czknąć w trakcie trwania umowy.

Usługa przez Ciebie opisana jest jak najbardziej możliwa, ale nie w widełkach cenowych, o których wspominano we wcześniejszych postach.

Swoją drogą, ile byście dali za usługę opisaną przez athabus'a?
Z faktycznym dozorem w świątek, piątek i niedzielę, na markowym sprzęcie, bez oversellingu i czym tam jeszcze sobie zażyczycie.

Cytat
nadmiarowości - tak aby jeden klient nie był w stanie w łatwy sposób przeciążyć serwera

mam genialny "jednoliniowy" skrypt, który zarżnie każdą, najbardziej wymuskaną maszynę.

thek
W dowolnym języku mozna to zrobić... Wystarczy zaalokować odpowiednią ilość pamięci, której maszyna nie jest już w stanie przydzielić.
athabus
chris taka usługa o jakiej pisze jest jak najbardziej dostępna na naszym rynku - cena około 300zł netto rok poza promocją. W promocji nawet za 200zł można mieć.
Zupełnie nie rozumiem, dlaczego ludzie z poważnymi projektami pakują się na serwery po 100zł, a potem narzekają.
chris1
Jest możliwa, owszem. Ale bez oversellingu nikt by Ci jej nie zaoferował.

Cytat
dlaczego ludzie z poważnymi projektami pakują się na serwery po 100zł, a potem narzekają.

To jest bardzo dobre pytanie.

Cytat
W dowolnym języku mozna to zrobić... Wystarczy zaalokować odpowiednią ilość pamięci, której maszyna nie jest już w stanie przydzielić.


Cóż ja znam tylko .php i zdecydowanie spełnia swoje zdanie wink.gif
athabus
Zależy co rozumiesz przez overselling. Bo ogólnie wiadomym jest, że każda firma stosuje overselling - nie jest możliwe aby każdy klient wykorzystał 100% zasobów. Z tym, że poważne firmy stosują overselling na poziomie, który nie powoduje spadku wydajności pozostałych kont czy vps'ów - dwie wspomniane przeze mnie firmy właśnie tak robią. Większość firm jednak stosuje znacznie większy overselling i tu jest problem.

Z mojego doświadczenia konto za 300zł netto rocznie to jest na prawdę dobre i pewne konto w takich firmach jak iq czy kei.pl. Było nie było jest to kilka razy tyle co płaci się za porównywalne konto u konkurencji więc z pewnością da się za takie pieniądze zaproponować na prawdę profesjonalną usługę.
thek
To może ja napiszę co właśnie az.pl odwalił... Nie infomując kompletnie swych klientów w jakikolwiek sposób, wprowadził do części swoich serwerów jako dodatkowe ograniczenie cpu time, którego przekroczenie = wyłączenie serwisów znajdujących się na koncie. Samą decyzję o takim limicie uważam za sensowną, bo skończy się zarżynanie maszyn klientów, którzy puszczają potwory na koncie i rżną całą maszynę. Ale sposób w jaki to zrobiono woła o pomstę. Jeśli masz mały skrypt to nie zauważysz, ale chwila obciążenia ruchem lub coś w ten deseń i serwis Ci się kładzie, a Ty nie wiesz nagle co się dzieje, bo hostingodawca nawet głupiego maila o takiej zmianie nie wysłał.
athabus
No ta firma jest znana z podobnych zagrywek. Sam nigdy nie korzystałem, więc się nie chce wypowiadać, ale sporo na ich temat czytałem - z reguły nie były to pozytywne opinie.
thek
Dodam to jako info od osoby która na az się z tym zetknęła boleśnie. Walą w takim wypadku katalog public_html na off i ślą maila o przekraczaniu oraz że należy zoptymalizować serwis. Tutaj akurat stało coś na symfony, więc pracujący przy tym programista powłączał wszystkie możliwe rodzaje cache i jeszcze coś tamdodatkowo pokombinował. Właściciel konta od razu więc sobie sam public_off zamienił na public_html i serwis zadziałał. Już nawet nie mówię o profesjonalizmie, skoro w taki sposób prostacki klient sam sobie zdejmuje "blokadę serwisu" biggrin.gif Niedługo potem, jakoś 2-3 dni az pisze maila, że nic się nie zmieniło i serwis nadal przekracza cpu time, a jeśli klient jeszcze raz spróbuje zdjąć sobie sam blokadę to mu konto zablokują całkowicie smile.gif Słuchałem i mało z krzesła nie spadłem ze śmiechu patrząc na profesjonalizm wykonywania usług smile.gif
michalkjp
Witam,

Szukam jakiejś dobrej oferty na VPS. Ta z biznes-host.pl wydaje się być fajna - bardzo mi się podoba rabat, który się dostaje płacąc od razu za większą ilość miesięcy. Chciałbym się dowiedzieć, czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia z tą firmą? Historia działania firmy nie jest imponująca, więc zastanawiam się czy to nie jest jakiś krzak, któremu się zapłaci, coś im nie pójdzie i się zmyją.

Pozdrawiam,
Michał
athabus
Na webhostingtalk masz opinie na ich temat - ogólnie raczej umiarkowane.
Z tanich vps'ów ionic ma niezłą ofertę - korzystałem z usług zarządzanych u nich i ogólnie nie było źle jak na taką cenę. Subiektywnie mogę się jedynie przyczepić, że albo trafiłem na zapchaną maszynę, albo stosują jakieś wolne dyski lub coś w tym stylu, bo o ile wszystko działa stabilnie i przewidywalnie to trudno nazwać ich demonem prędkości. Pod zwykłe www jednak jak najbardziej się sprawdza.
michalkjp
Cytat(athabus @ 10.10.2011, 18:55:15 ) *
Na webhostingtalk masz opinie na ich temat - ogólnie raczej umiarkowane.


Dzięki za wskazanie tego serwisu, teraz wiem gdzie szukać smile.gif

Cytat(athabus @ 10.10.2011, 18:55:15 ) *
Z tanich vps'ów ionic ma niezłą ofertę - korzystałem z usług zarządzanych u nich i ogólnie nie było źle jak na taką cenę. Subiektywnie mogę się jedynie przyczepić, że albo trafiłem na zapchaną maszynę, albo stosują jakieś wolne dyski lub coś w tym stylu, bo o ile wszystko działa stabilnie i przewidywalnie to trudno nazwać ich demonem prędkości. Pod zwykłe www jednak jak najbardziej się sprawdza.


jaunde
Nie polecam lh.pl.
Bardzo słaby panel administracyjny
Niskie limity.
Tworzenie baz danych i instrukcji cron przez e-mail (!)
wegorz23
Cytat(jarek_bolo @ 2.12.2008, 21:30:24 ) *
Szukam VPSa pod sklep internetowy na silniku PrestaShop.


pod PrestaShop polecam www.linuxpl.com

PrestaShop ma już opcję Memcached,
a to udostępnia linuxpl.com za 50 zł /rok

czarny30
Ja polecam hosting:
Nazwa taryfy WWW Mini Midi

Pojemność konta 1000MB 5000MB

Transfer miesięczny 20GB
bez limitu

Ilość serwerów wirtualnych 1 1

Limit ilości plików 50 000 50 000

Aliasy i przekier. domen 1 2

Subdomeny bez limitu bez limitu

Ilość kont e-mail 2 10

Ilość baz MySQL 1 3

Dodatkowe konta FTP 0 0

Opłata roczna 120* zł 220* zł

* - cena netto

trzeba napisac zapytanie na adres biuro@mikinet.pl przysyłają formularz do wypełnienia otwieraja konto na 14 dni za free z mozliwoscia rezygnacji i gitara. HOSTING
shalwia
JPolecam AsanaHost.pl. Pakiet Starter kosztuje 49zł netto na rok i ma następujące parametry:

- Pojemność: 2 GB
- Transfer miesięczny: 20 GB
- Serwery w Polsce (bardzo dobre pingi)
- Uptime: 99,8%
- Bezpłatny panel DirectAdmin PL
- Ilość domen: 1
- Ilość subdomen: bez ograniczeń
- Ilość kont FTP: bez ograniczeń
- Ilość kont email: bez ograniczeń
- Obsługa PHP 4, PHP 5
- Obsługa MySQL
- Panel PhpMyAdmin PL
- Obsługa: CGI, PERL, SSI
- Własne filtry poczty
- Dostęp do logów, statystyk

... i wiele innych. Niezobowiązujący okres testowy trwa 7 dni.

UWAGA! Pierwsze 20 osób, które wpiszą w formularzu rejestracyjnym kod promocyjny "php" otrzyma na opisany wyżej pakiet upust w wysokości 80%. Oznacza to, że dla tych, którzy się pośpieszą konto jest dostępne za 9,80zł netto (12,05zł brutto). Promocja dotyczy tylko Pakietu Starter i trwa do 19 sierpnia 2012.

Regulamin promocji jest dostępny pod tym linkiem: http://asanahost.pl/regulamin-promocja_konto_za_bezcen_2.pdf

Dane firmy (żeby było wiadomo, że to nie krzak):

Asana Studio Jarosław Czulak
Międzyrzecze Górne 144
43-392 Międzyrzecze Górne
NIP: 9372463882
REGON: 242838164
tel.: +48 33 488 05 87
tel. kom.: +48 665 625 635
email: biuro@asanahost.pl
Astarot
Ja natomiast polecam hosting www.PDG.PL.
Do jego największych zalet należy z pewnością stabilność jak i cena. Już od 30pln rocznie można kupić
bez limitów transferu doskonale nadające się do serwisów dowolnego typu. Sam programuje w ZF i miałem
na różnych hostingach wiele problemów począwszy od braku możliwości wyjścia poza public po pisanie oddzielnej
konfiguracji aplikacji dla np. home. www.PDG.pl oceniam jako stabilny i tani hosting.
karnister
Czy istnieje jakis darmowy serwer shell z cron?
qrooel
Cytat(karnister @ 4.10.2012, 21:32:35 ) *
Czy istnieje jakis darmowy serwer shell z cron?


http://vipserv.org/oferta

Serwer za 5 zł miesięcznie, odmówisz sobie 2 piw i masz tam wszystko czego potrzebujesz.
karnister
Shell jest w opcji za 10.50 zł
Nie ma czegos tanszego?
qrooel
Cytat(karnister @ 6.10.2012, 09:10:55 ) *
Shell jest w opcji za 10.50 zł
Nie ma czegos tanszego?


A, fakt, no to 4 piwa.

http://linuxpl.com/Konto-W1GB_f_2_pakiet_19 - 4,3 zł/msc
Joshio
Co myślicie o hostingu www na Heeko?
Ktoś posiada tam konto i serwer? Trwa urodzinowa promocja przez co ceny są dosyć atrakcyjne.

Mam jeszcze pytanie co do:
Maksymalne zużycie czasu procesora w ciągu miesiąca*

* - Maksymalne zużycie czasu procesora jest rozliczane w cyklu miesięcznym. Limit obciążenia dziennego pomnożony przez liczbę 31, daje przypisane maksymalne zużycie w ciągu miesiąca. 864s = 1% = 1 punkt.

Jest to zużycie procesora mi. na upload plików?
athabus
Ja mam, ale trzymam tam taki mały spam, którego nie monitoruję.
Pamiętam, że jak zaczynali to zdarzały im się częste downtimy, ale potem to jakoś ustało. Widzę też, że reklamują się co raz bardziej jako hosting trzymający jakość (jak zaczynali raczej stawiali na niską cenę). Ogólnie więc na pewno jest to firma pewna (na rynku już od kilku lat), nigdy nie miałem żadnych sytuacji typu utrata danych itp. Na pewno warto na nią zwrócić uwagę jeśli szuka się czegoś w niskiej cenie.
Joshio
Możecie polecić mi jakieś serwery? Sprawdzone lub z dobrymi opiniami? Przejrzałem parę stron w tył ale nic nie znalazłem.
Lub po prostu takie których używacie.

Jak wygląda promocja z darmowymi domenami? W paru przypadkach widziałem że są za 0zł lub około 19zł faktycznie to są takie ceny czy trzeba szukać gwiazdki?
Taka promocyjna domena jest moja czy należy ona do serwisu na którym ją dostałem? W każdej chwili mogę podpiąć pod nią stronę z innego serwisu?
KCG
Cytat(Joshio @ 13.11.2012, 13:59:18 ) *
Jak wygląda promocja z darmowymi domenami? W paru przypadkach widziałem że są za 0zł lub około 19zł faktycznie to są takie ceny czy trzeba szukać gwiazdki?

późniejsze przedłużenie może być droższe
Joshio
Cytat(KCG @ 13.11.2012, 14:09:18 ) *
późniejsze przedłużenie może być droższe


To tak wink.gif ale chodzi mi o to czy ta domena moja czy należy do serwisu.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.